Általános Iskola

Lépésről-lépésre a Bethlenben

Intézményünk az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, “A hazai és határon túli köznevelési intézményekben működő komplex tehetséggondozó programok támogatása” című, NTP-KNI-18 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott, NTP-KNI-18-0119 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett Nemzeti Tehetség Program „Lépésről-lépésre a Bethlenben” pályázata 1.500.000,-Ft összegű támogatásban részesült.

2019 Határtalanul! Erdélyi kirándulás – Bethlen Gábor nyomában

Mi, a nyíregyházi Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulói május 13-án reggel indultunk egy 5 napos erdélyi kirándulásra a „Határtalanul” program keretében. A fotózást követően több órás buszozás után az első megállónk a Király-hágó volt, majd a következő helyszínen, Kolozsváron megtekintettük a Bolyai Egyetemet, Hunyadi Mátyás, Romolusz és Rémusz szobrát és Bethlen Gábor fejedelemmé választásának helyszínét. Láttuk Mátyás király és Bocskai István szülőházát is.

HATÁRTALANUL! 2018

A HATÁRTALANUL! program (kód: HAT-17-01) keretében a nyíregyházi Bethlen Gábor Iskola és Óvoda 7. osztályos tanulói 2018. május 14-18. között tanulmányi kiránduláson vesznek részt. Az utazás célterülete: Románia.

A kirándulás keretében 24 diák ismerheti meg a Bethlen Gábor életével kapcsolatos emlékhelyeket, valamint a magyarsághoz fűződő történelmi helyszíneket is meglátogatják, megtapasztalva a közös nyelv, a közös kultúra és a közös történelem összetartó erejét.