Szabolcs megye harmadik legjobb gimnáziuma a Bethlen!

A HVG különkiadásában megjelent a 100 legjobb gimnázium és szakgimnázium listája. Ebbe a mi összesen 7 éves középiskolánk, a Bethlen Gimnázium is bekerült, mint az ország 97. legerősebb gimnáziuma. Számunkra még ennél is többet mond az az eredmény, hogy ezzel a Krúdy és Kölcsey mögé harmadik helyre jöttünk fel a megyében. Figyelemre méltóak az alábbi rész-eredmények is:

Magyar nyelv és irodalom érettségi eredmények: országos 1. Kölcsey 2. Krúdy 8. Bethlen!!! (Három nyíregyházi gimnázium az első nyolcban!)

A zene szárnyán!

Óvodánk a Nemzeti Tehetség Program keretében 2018/2019-es óvodai nevelési évben „A zene szárnyán!” elnevezéssel egy 30 órás projektet valósított meg az Emberi Erőforrás Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása ” címmel.

Az NTP-OTKP-18-0113 számú pályázat keretében 850.000,-Ft vissza nem térítendő támogatásban részesültünk.

Lépésről-lépésre a Bethlenben

Intézményünk az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, “A hazai és határon túli köznevelési intézményekben működő komplex tehetséggondozó programok támogatása” című, NTP-KNI-18 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott, NTP-KNI-18-0119 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett Nemzeti Tehetség Program „Lépésről-lépésre a Bethlenben” pályázata 1.500.000,-Ft összegű támogatásban részesült.

2019 Határtalanul! Erdélyi kirándulás – Bethlen Gábor nyomában

Mi, a nyíregyházi Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulói május 13-án reggel indultunk egy 5 napos erdélyi kirándulásra a „Határtalanul” program keretében. A fotózást követően több órás buszozás után az első megállónk a Király-hágó volt, majd a következő helyszínen, Kolozsváron megtekintettük a Bolyai Egyetemet, Hunyadi Mátyás, Romolusz és Rémusz szobrát és Bethlen Gábor fejedelemmé választásának helyszínét. Láttuk Mátyás király és Bocskai István szülőházát is.

ISKOLACSALOGATÓ FOGLALKOZÁSOKRA

A nyíregyházi Bethlen Gábor Iskola
szeretettel meghívja az érdeklődő
leendő 1. osztályos gyermekeket és szüleit
az intézményben tartandó

iskolacsalogató foglalkozásokra

A foglalkozás helye: Bethlen Gábor Iskola 11-es tanterem

4400 Nyíregyháza, Gomba utca 7.

Ideje: 2019. április 08. 17,00-17,30- ig.

2019. április 29. 17,00-17,30- ig.

2019. május 13. 17,00-17,30- ig

Az előzetes bejelentkezéseket az alábbi elérhetőségeken várjuk: