Bethlen Művészeti Fesztivál Zongoraverseny

A Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
2020. március 10-én, kedden 10 órától
a Bethlen Művészeti Fesztivál keretében zongoraversenyt rendez.

Helyszíne: a Bethlen Gábor Alapfokú Művészeti Iskola székhelye: Nyíregyháza, Gomba utca 7. (A városból a Praktiker táblákat követve érhető el a legegyszerűbben. Az Orosi úton a város felől érkezve a Praktikernél található rendőrlámpánál jobbra. A 41-es főúton a város felé haladva a Praktikernél található rendőrlámpánál balra.)

A produkciók a szakmai zsűri döntése alapján lesznek értékelve és díjazva.

A verseny zsűrije:

Zongoratanárok – felkérés alatt.

Hangszerpróba: a versenyt megelőző héten a 06-42/406-079/18 telefonszámon történő időpont-egyeztetést követően vagy a verseny napján, a regisztráció után 8-10 óra között.

Korcsoportok és a zongoraverseny anyaga:

1. KATEGÓRIÁNKÉNT KÖTELEZŐ ETŰDÖK:

Előképző:                         NINCS

Alapfok:

1. évfolyam                    Czerny  Könnyű technikai gyakorlatok: 3-4 vagy 5-6
  2. évfolyam                    Czerny  Könnyű technikai gyakorlatok: 14 vagy 17
  3. évfolyam                    Czerny  Könnyű technikai gyakorlatok: 19 vagy 20
  4. évfolyam                    Czerny  Könnyű technikai gyakorlatok: 34 vagy 46
  5. évfolyam                    Czerny  Könnyű technikai gyakorlatok: 57, vagy

Czerny-Bertini etűdök 9

1. évfolyam                    Czerny-Bertini etűdök 34 vagy 23

Továbbképző:

7-8. évfolyam                   Czerny-Bertini etűdök 33 vagy 29

9-10. évfolyam                 Czerny A kézügyesség iskolája 2. füzet 19, vagy

Czerny-Bertini etűdök 42

A kötelező etűdök letölthetők:

http://www.bethleniskola.hu/sites/default/files/doc/zene.pdf oldalról.

1. A KÖTELEZŐ MELLETT EGY SZABADON VÁLASZTOTT MŰ!

A verseny követelménye, hogy a versenyző mind a kötelező, mind a szabadon választott darabot kotta nélkül tudja lejátszani.

A verseny résztvevői korosztályonként első, második, harmadik, illetve a zsűri döntése alapján különdíjjal lesznek értékelve és díjazva.

Nevezési díj: 1500 Ft / versenyző, mely egyszeri étkezés díját is tartalmazza.

A nevezési díjak fizetése a regisztrációval egyidejűleg a helyszínen történik, vagy átutalással a Bethlen Gábor Iskola és Óvoda Polgári Takarékszövetkezetnél vezetett 61200412-10042384 számú számlájára úgy, hogy az a verseny kezdetéig a számlára beérkezzen.

Nevezési határidő: 2020. február 28.

Nevezni a mellékelt „Nevezési lap” kitöltésével lehet, amit szkennelve vagy fotózva kérünk elküldeni az info@bethleniskola.hu címre. A nevezés az általunk küldött visszaigazolás után tekinthető érvényesnek.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a rendezvény helyszínén nevezésre már nincs lehetőség, csak az előzetesen visszaigazolt nevezések regisztrációja zajlik.

Nevezési és egyéb információ: Gállné Garai Andrea +36-70/933-3737; info@bethleniskola.hu

Telefonszám: 42/406-079/18-as mellék

A nevezési lap itt tölthető le>>>

Minden jelentkezőnek sikeres felkészülést kívánunk!

A Bethlen Művészeti Fesztivál szervezői

Nyíregyháza, 2020. január 24.