Óvodánk a Nemzeti Tehetség Program keretében 2020/2021-es és 2021/2022-es óvodai nevelési évben ZeneüzeNET elnevezéssel több mint 30 órás projektet valósított meg az Emberi Erőforrás Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása ” címmel.

Az NTP-OTKP-20-0120 számú pályázat keretében 500.000,-Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült az Intézmény.

A pályázati programban zenei készség-, és képességfejlesztés, zenei tehetséggondozás valósult meg. A pályázati programban a zene és a mozgás összekapcsolására, és a digitális kompetenciák fejlesztésére tettük a hangsúlyt. Közösségépítő és személyiségfejlesztő játékokkal színesítettük foglalkozásainkat. Három alkalommal vettünk részt a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola „Kakaóbérlet” elnevezésű hangszerbemutató előadássorozatán. A program lezárásaként nyilvános zárórendezvény keretében mutattuk be a szülők, meghívott szakemberek előtt a zeneóvodai tehetségműhelyben zajló értékes munkát. A pályázati forrásnak köszönhetően mozgás és zeneifejlesztő eszközök (színes libikóka készlet, sípok, hangszerek, bábok, babzsákok) beszerzése mellett 1 db interaktív kijelzőt is sikerült vásárolni.