Elsős leszek

„A diákokat gondolkozni kell megtanítani, és nem arra, hogy mit gondoljanak.” (Margaret Mead)

24 évvel ezelőtt végeztem a tanítóképző főiskolán Debrecenben.

A Bethlen Gábor Iskolában 2013 óta dolgozom. Az itt működő, nagyszerű tantestület tagjaként 2021-ben szakvizsgáztam a Nyíregyházi Egyetemen Preventív és korrektív pedagógiai pszichológia szakon.

Jövőre a negyedik első osztályom tanítását kezdem el.

Egyik legfontosabb célom, hogy biztosítsam a gyermek, és a szülő számára a zökkenőmentes átmenetet az óvoda és az iskola között. Az elsős órák játékosak, mozgásban gazdagok, ezért a gyerekek észre sem veszik, hogy új ismeretekkel, tudással gyarapodnak. A tanulók belső motivációját jutalmazási rendszerrel erősítem, így hosszan fenntartom a kíváncsiságot a gyermekekben.

Fontos számomra a barátságos közösség kialakítása az osztályban, hiszen tanulni csak nyugodt, kiegyensúlyozott környezetben lehet.

Iskolánk családbarát, jó kapcsolatot ápol a szülőkkel.

Az oktatás csapatmunka, a szülők és a pedagógusok célja ugyanaz: érdeklődő és tudásra szomjazó gyermekeket nevelni. Nagy öröm számomra, hogy iskolánkban már évek óta nagy felmenő rendszerben tanítunk, így a hozzám kerülő gyermekek teljes fejlődésében részt vehetek első osztálytól negyedik osztályig.

Remélem iskolánk és személyem elnyeri bizalmukat és a 2025/ 26-os tanévben hozzánk íratják be gyermekeiket.