Experience History Utazó Makettkiállítás Nyíregyháza – sajtómegjelenések

Holokauszt: maketteken a fájó múlt

szon.hu 2024.10.01

Holokauszt 80 Emlékév alkalmából kedden Nyíregyházán nyílt egy kiállítás. Bár csak egy makettről van szó, a láttán mégis beleborzong az ember: marhavagonokból álló szerelvények, barakkok, géppisztolyos német katonák, drótkerítések, megalázott, jogfosztott emberek.

Holokauszt: befutott a szerelvény a deportált emberekkel
Fotó: M. Magyar László

Nyíregyházi Televízió (NYTV) 2024.10.03.

Nyíregyházára érkezett az Experience History utazó makettkiállítása október 1-jén, melynek megnyitója délután kezdődött a Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskolában. A tárlat két óriás makettből áll, melyek az Auschwitz-Birkenau munkatáborokat ábrázolják, céljuk pedig, hogy izgalmas módon adhassák át a történelmet a mai fiatalok számára.

Makettkiállítás Nyíregyházán

Kölcseys Televízió 2024.10.03

Makettkiállítás nyílt a nyíregyházi Bethlen Gábor Gimnáziumban. Az Európai Unió támogatásával létrejött Experience History program az Auschwitz-Birkenau koncentrációs táborok makettjeinek segítségével mutatja be a holokausztot. A projekt elsődleges célja, hogy a Z-generáció informális oktatás keretében szerezzen ismereteket a vészkorszakról.

Még makettként is nyomasztó – Nyíregyházára érkezett az utazó holokauszt kiállítás

nyiregyhaza.hu 2024.10.03.

Nyíregyházára érkezett az Experience History utazó makettkiállítása október 1-jén. A megnyitója délután kezdődött a Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskolában. A tárlat két óriás makettből áll, melyek az Auschwitz-Birkenau munkatáborokat ábrázolják, céljuk pedig, hogy figyelemfelkeltő módon tanítsák meg a történelmet a mai fiataloknak.

fotó: Szarka Lajos