A "legkirályabb" játék

Iskolánk a Nemzeti Tehetség Program keretében a 2015/16-os tanévben „A legkirályabb” játék címmel egy 60 órás projektet valósított meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával. Az NTP-KKI-B-15 számú pályázaton elnyert támogatás összege 1.290.000,- Ft. A programban 10, a sakkban tehetséges diák vett részt abból a célból, hogy tehetségük egyre jobban fejlődjön, s ezáltal még sikeresebbek legyenek, jobb eredményeket érjenek el a nemzetközi sakkéletben. A programot június 10-én projektzáró rendezvényünkkel fejeztük be, ahol tanulóink bemutatták az általuk készített kültéri sakkasztalt egy egyedi tervezésű sakk-készlettel együtt. Mindezek mellett június hónapban kerül megrendezésre egy háromnapos sakktábor Tokajban, ahol tanulóink oktatóikkal együtt a sakkozás mellett hangsúlyt tesznek a pihenésre, kikapcsolódásra, fizikai és szellemi regenerálódásra is.

Köszönjük az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatását!